105 lat I LO w Puławach!

      Możliwość komentowania 105 lat I LO w Puławach! została wyłączona

I Liceum Ogólnokształcące w Puławach obchodziło 105-lecie istnienia szkoły. To podsumowanie wyjątkowej historii jednej z najstarszych w naszym regionie placówek oświatowych.

W 1916 roku utworzenie szkoły zainicjował Stanisław Eustachiewicz. Państwowa Szkoła Realna otrzymała później nazwę Państwowego Gimnazjum im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego. W 1923 roku został położony kamień węgielny pod budynek szkoły. Przekazanie nowej siedziby do użytku odbyło się w październiku 1926 roku.

Czy dyrektor I LO w Puławach, Marek Chrzanowski, czuje nobilitację i pewnego rodzaju presję związaną z zarządzaniem szkołą z takimi tradycjami?:

 

Do dzisiaj szkoła jest zaliczana do najlepszych liceów w naszym regionie. W piątek (24 września) dodatkowo miało miejsce ślubowanie klas drugich, które przełożone było ze względu na sytuację pandemiczną. Jak mówił dyrektor Chrzanowski – przygotowana zostanie także kapsuła czasu ze współczesnymi przedmiotami, opisem aktualnej lokalnej historii i listem dla ludzi XXII wieku.

Źródło zdjęcia: I LO im. ks A.J Czartoryskiego w Puławach – Facebook