18. GRAND PRIX POLSKI W PŁYWANIU za nami. Co działo się w Kozienicach?

      Możliwość komentowania 18. GRAND PRIX POLSKI W PŁYWANIU za nami. Co działo się w Kozienicach? została wyłączona

Tymczasem w Kozienicach, a konkretnie w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu ten weekend minął na sportowo – pod znakiem ogólnopolskich zawodów w pływaniu.

Już osiemnasty raz na tutejszym basenie spotkali się najlepsi pływacy z całego kraju, żeby zawalczyć na Arenie Grand Prix o Puchar Polski. Już pierwszego dnia do basenu krytej pływalni Delfin wskoczyło w sumie dwustu zawodników i zawodniczek, a cała rywalizacja odbyła się podczas trzech bloków: dwa rozegrały się w sobotę, a trzeci w niedzielę.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł pierwszych triumfatorów. Puchar burmistrza za pokonanie 400 metrów stylem zmiennym zdobyła Paula Żukowska z KU AZS UMCS Lublin, z kolei puchar sponsora trafił do Michała Poprawy z AZS AWF Katowice.

Tymczasem w niedzielę poznaliśmy zdobywców głównych nagród i zwycięzców końcowej rywalizacji: wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Peda z AZS AWF Katowice. Zwyciężczyni zebrała w sumie 2258 punktów, trzy mniej zdobyła zdobywczyni drugiego miejsca, wspomniana Paula Żukowska, a na trzecim miejscu uplasowała się Daniela Georges z AZS UMCS Lublin z 2250 punktami.

Wśród mężczyzn najlepszy był Kacper Stokowski, który reprezentował G-8 Bielany Warszawa – na jego koncie było 2486 punktów, to była ogromna przewaga nad konkurentami. Zdobywca drugiego miejsca, Jan Świtkowski z AZS UMCS Lublin miał 2389 punktów, a trzecie zajął Jakub Kraska z AZS Łódź z 2348 punktami.

Tę sportową imprezę przygotowali wspólnie Polski Związek Pływacki, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz władze Gminy Kozienice – przy wsparciu sponsora, firmy Enea Wytwarzanie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski.

Źródło zdjęcia: KCRiS – Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu – Facebook