25 lat puławskiego MOSiR-u!

      Możliwość komentowania 25 lat puławskiego MOSiR-u! została wyłączona

W miniony piątek (17 grudnia) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach uroczyście świętował swoje 25-lecie. Nie zabrakło urodzinowego tortu, okolicznościowych przemówień i części artystycznej.

Spółka zarządza obecnie już jedenastoma obiektami sportowymi, z których najnowszy to niedawno otwarta Grupa Azoty Arena. Właśnie tutaj spotkali się w piątek pracownicy ośrodka i puławscy samorządowcy. Wspominano najnowszą historię MOSiR-u oraz dokonania kolejnych dyrektorów.

Od 1996 roku byli to: Jerzy Frais, Antoni Rękas oraz Arkadiusz Urbaniak, obowiązki dyrektora pełnili też Jerzy Witaszek i Krzysztof Kulewski. Każdy z nich otrzymał symboliczną statuetkę z rąk prezydenta Pawła Maja, wiceprezydent Beaty Kozik i przewodniczącej rady sportu, Lilianny Jaworskiej.

 

Podczas spotkania głos zabrali prezydent Puław, a także wiceprezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek i obecny dyrektor Ośrodka, Andrzej Śliwa. Również pracownicy, którzy są związani z MOSiR-em od 25 lat, otrzymali od włodarzy miasta i przewodniczącego komisji sportu Grzegorza Bińczaka, symboliczne statuetki i listy gratulacyjne. W ten sposób wyróżniono Barbarę Baczkowską, Krzysztofa Kuflewskiego, Roberta Fusa, Waldemara Dudka, Marka Wójcika, Krzysztofa Zagożdżona, Roberta Wydrę i Arkadiusza Urbaniaka.

Obecnie spółka zatrudnia 70 osób, które obsługują nowoczesne obiekty sportowe, działające w całym mieście. Przez to ostatnie ćwierćwiecze wiele z nich zmodernizowano, by dalej mogły dobrze służyć mieszkańcom, a wiele z nich zbudowano, by poszerzyć sportowo-rekreacyjną ofertę miasta.