32 nowe laptopy trafiły do gminy Puławy!

      Możliwość komentowania 32 nowe laptopy trafiły do gminy Puławy! została wyłączona

To wyczekiwane sprzęty, które otrzymały tutejsze szkoły podstawowe, dzięki wsparciu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

To władze gminy złożyły stosowny wniosek w tej sprawie, po tym jak dyrektorzy szkół zgłosili, że część uczniów nie może brać udziału w zdalnym nauczaniu. Teraz, dzieci które nie mają własnych komputerów, dostaną sprzęty które wypożyczą im szkoły. Z tego wsparcia mogą skorzystać także nauczyciele, którzy prowadzą lekcje w trybie online, ale mają jakieś techniczne kłopoty. 32 nowe laptopy rozdzielono między szkoły podstawowe w Borowej, Bronowicach, w Gołębiu,  w Górze Puławskiej, Leokadiowie, Opatkowicach i w Zarzeczu.

Na te ważne zakupy gmina Puławy dostała dotację w wysokości 60 tysięcy złotych – ale że wszystkie potrzebne komputery kosztowały prawie 93 tysiące złotych, gmina sięgnęła także do własnego budżetu.

 Dodajmy, że do gminy Puławy dotarło także 7 tabletów, kupionych przez Urząd Marszałkowski w Lublinie – to kolejne wsparcie, które pomoże uczniom uczącym się w domu.