38 osób zatrzymanych, 33 wciąż w policyjnym areszcie

      Możliwość komentowania 38 osób zatrzymanych, 33 wciąż w policyjnym areszcie została wyłączona

Taki jest bilans Marszu Równości, jaki w tę sobotę przeszedł ulicami Lublina. Manifestacja odbyła się w stolicy naszego województwa po raz drugi – i podobnie jak przed rokiem, bez zgody prezydenta Lublina, który skierował sprawę do sądu.

Blisko półtora tysiąca osób przemaszerowało Alejami Racławickimi i ulicami Lipową, Narutowicza, Głęboką i Sowińskiego. Na tej trasie pojawili się również kontrmanifestanci – to, jak manifestowali swoje poglądy, sprawiło że policjanci musieli interweniować. Spośród przeciwników Marszu Równości, 38 osób zostało zatrzymanych. Funkcjonariusze mogą postawić im zarzuty udziału w publicznym zbiegowisku, publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Zdarzyły się przypadki napaści na policjantów, pojawiły się też przyrządy wybuchowe.

Na szczęście w tym lubelskim, sobotnim Marszu nikt nie ucierpiał, ani jego uczestnicy, ani kontrmanifestanci, ani policjanci. Mundurowi będą pracować teraz nad ukaraniem wszystkich naruszeń prawa, do jakich doszło w sobotę, a pomogą im w tym zapisy z kamer policyjnych i miejskiego monitoringu.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/95632,Lublin-38-osob-zatrzymanych-podczas-II-Marszu-Rownosci.html