60 tysięcy złotych na nową, własną firmę – LGD rozda dotacje

      Możliwość komentowania 60 tysięcy złotych na nową, własną firmę – LGD rozda dotacje została wyłączona

To ważne wieści dla przedsiębiorczych mieszkańców powiatu puławskiego, którzy planują w tym roku przejść od planowania do działania. 

60 tysięcy złotych to dofinansowanie, które może pomóc w założeniu i rozkręceniu własnego biznesu – ale najpierw trzeba będzie dostarczyć Lokalnej Grupie Działania „Zielony Pierścień” komplet dokumentów, w tym biznesplan całego pomysłu. Wzory potrzebnych formularzy i sporo ważnych wskazówek można znaleźć TUTAJ. Przygotowywanie formalności można już zacząć, ale do biura LGD można się wybierać najwcześniej 21 stycznia, bo wtedy zacznie się przyjmowanie wniosków (potrwa do 8 lutego).

O jeszcze inne dotacje mogą starać się właściciele istniejących już firm, które podejmą się w tym roku konkretnych zadań, związanych z lokalną infrastrukturą rekreacyjną i turystyczną. Na dotacje mogą liczyć projekty służące ulepszaniu czy rozwijaniu takich miejsc, jak boiska sportowe albo szlaki turystyczne. W tych przypadkach LGD może refundować koszty kwalifikowane.

Każdy, kto chciałby starać się o dotacje, ale nie jest pewien jak przygotować potrzebne dokumenty, może skorzystać z konsultacji, jakie oferuje biuro Lokalnej Grupy Działania. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.