To już kolejna forma wsparcia, jakiej w czasach epidemii udziela wszystkim puławska spółka. Tym razem rozpoczęła produkcję środka odkażającego, którego receptura jest oparta na biobójczym nadtlenku wodoru. Najbardziej znane zastosowanie nadtlenku wodoru wykorzystuje jego właściwości biobójcze. Roztwór nadtlenku wodoru o stężeniu 3% można nabyć w każdej aptece pod nazwą „woda utleniona”.
Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., biorąc pod uwagę zwiększony popyt na środki dezynfekcyjne oraz ich okresowe niedobory, podjęła się przygotowania własnych, oryginalnych środków dezynfekcyjnych opartych o wytwarzany nadtlenek wodoru. Nowatorski produkt o nazwie PULSEPT uzyskał na najbliższe pół roku pozwolenie Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Stosowanie nadtlenku wodoru nie niesie ze sobą zagrożeń środowiskowych, gdyż produktami jego rozkładu są wyłącznie tlen i woda.
Produkcja PULSEPTU, to także biznesowe włączenie się w walkę z koronawirusem, pozwalające zabezpieczyć we własny środek pracowników spółki, ale również wykorzystać wolną przestrzeń, jaka stworzyła się dla tego typu produktów na rynku. Obecne zdolności wytwórcze środka dezynfekcyjnego w Spółce wynoszą ok 15.000 litrów na dobę, jednak firma aktualnie realizuje inwestycję, dzięki której osiągnięte zostaną zdolności na poziomie do 70.000 litrów na dobę.
Produkt jest przeznaczony do dezynfekcji skóry dłoni i charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym i wirusobójczym. Stosowanie takiego środka zaleca Światowa Organizacja Zdrowia w swoich materiałach dotyczących zabezpieczeń przed koronawirusem.