Dwór z Gościeradowa, Dom Wójtowski z Modliborzyc, Dom Kuncewiczów, Kamienica Celejowska i Spichlerz Ulanowskich zostały odnowione i unowocześnione. Przeprowadzono w nich kompleksowe prace restauratorskie i roboty budowlane.
Po 4 latach dobiegł końca wielki projekt, dotyczący pięciu zabytkowych obiektów, w którym urzęduje Muzeum Nadwiślańskie. Prace przy kilku z nich przedłużyły się, powodując tym samym opóźnienie finalizacji całego zadania. Wykonawcę najbardziej zaskakiwał XVI-wieczny spichlerz, gdzie konieczne okazało się znaczne wzmocnienie wapiennych ścian i wymiana aż 40% więźby dachowej.
Przypomnijmy, że XVIII-wieczny Dwór z Gościeradowa i XIX-wieczny Dom z Modliborzyc i XX-wieczna willa “Pod Wiewiórką” jako pierwsze pomyślnie przeszły przeglądy konserwatorskie i wróciły do pełnienia swoich funkcji. Z kolei w XVII-wiecznej Kamienicy Celejowskiej nagromadziło się potrzebnych do zrealizowania zabiegów, ponieważ nigdy wcześniej nie przechodziła kompleksowych prac konserwatorskich.
Remont dotowany ze środków unijnych (konkretnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) pozwolił nie tylko zadbać o zabytkowe zabudowania, ale też zmodernizować wnętrza, służące działalności muzealnej. Całkowity koszt ogromnego projektu przekroczył 23 miliony złotych. Oprócz unijnego dofinansowania, pozyskano także dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w wysokości 14 milionów złotych), natomiast za resztę zapłacił Urząd Marszałkowski w Lublinie.