Akcja „Mała książka, wielki człowiek” znowu w Puławach

      Możliwość komentowania Akcja „Mała książka, wielki człowiek” znowu w Puławach została wyłączona

Mali puławianie mogą już odkrywać uroki czytelnictwa – zachęca ich do tego Biblioteka Miejska, która ponownie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

Żeby przyłączyć się do tego projektu, rodzice mogą odwiedzać puławską bibliotekę z maluchami, które mają od 3 do 6 lat. Przy takiej pierwszej wizycie rodzina dostanie Wyprawkę Czytelniczą, czyli książeczkę z pierwszymi czytankami i kartę do zbierania naklejek. Każda taka naklejka jest przyznawana za wypożyczenie dowolnej książki z księgozbioru dziecięcego – a po uzbieraniu dziesięciu, mały czytelnik dostaje specjalny dyplom. Ilość takich wyprawek jest ograniczona, dlatego nie warto odkładać wizyty w bibliotece.

Cała akcja ma zainteresować przedszkolaki czytaniem książek – ale jednocześnie ma też zachęcić rodziców dzieci do tego, żeby wspólny czas spędzać właśnie nad jakimiś lekturami. Głośne czytanie maluchom to bardzo mądry nawyk, który pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój dziecka.

 

Projekt jest ponownie organizowany przez Instytut Książki, a finansuje go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej o całym przedsięwzięciu można przeczytać TUTAJ.

Źródło zdjęć: UM w Puławach