Aktywne lubelskie gminy z nagrodami od marszałka

      Możliwość komentowania Aktywne lubelskie gminy z nagrodami od marszałka została wyłączona

Dzięki wysokiej frekwencji w drugiej turze wyborów prezydenckich, gminy z naszego regionu dostaną dofinansowanie w ramach konkursu “Aktywna lubelska wieś”.

Łącznie na ten cel ze środków budżetu województwa lubelskiego przeznaczonych zostało 480 tys. złotych. Akcja miała zmobilizować mieszkańców gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich do 20 000 mieszkańców, do wybrania się do urn wyborczych 12 lipca.

Najbardziej aktywne społeczności lokalne w województwie lubelskim otrzymają spore dofinansowania. Pieniądze będą przeznaczone na doposażenie świetlic, placów zabaw i skwerów.

Gminy zostały sklasyfikowane w czterech regionach województwa lubelskiego: w każdym nagrodzone będą po trzy samorządy. Te z największą frekwencją otrzymają po 50 tys. złotych. Gminy, które uplasowały się na drugim miejscu, dostaną po 40 tys. złotych. Po 30 tysięcy trafi do gmin, które zajęły trzecie miejsca.

W podregionie lubelskim zwyciężyła gmina Wilkołaz z powiatu kraśnickiego (73,90%), drugie miejsce, czyli 40 tys. złotych trafi do Kłoczewa w powiecie ryckim (73,69%), trzecie miejsce przypadło gminie Konopnica w powiecie lubelskim (73,51%). Realizacja zwycięskich projektów nastąpić ma do 30 listopada tego roku.