Artystyczne wyzwanie dla miłośników nadwiślańskiego miasteczka!

      Możliwość komentowania Artystyczne wyzwanie dla miłośników nadwiślańskiego miasteczka! została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie, chociaż wciąż zamknięte dla gości, cały czas pamięta o miłośnikach sztuki – i zaprasza do nowego wyzwania, tym razem malarskiego.

Każdy, kto lubi malować, rysować albo rzeźbić, może wziąć przykład z artystów, dla których nadwiślańskie miasteczko było źródłem artystycznej inspiracji. Konkursowe zadanie polega na tym, żeby przedstawić jakiś fragment kazimierskiej rzeczywistości. Można naśladować różne kierunki w sztuce, takie jak kubizm, ekspresjonizm, surrealizm czy dadaizm – ale warto tworzyć przede wszystkim według własnego natchnienia i własnych reguł.

Na zdjęcia gotowych obrazów, kolaży, rysunków i rzeźb czeka Kamienica Celejowska, czyli ten oddział Muzeum Nadwiślańskiego, który przechowuje właśnie te dzieła sztuki, które opowiadają o kazimierskim życiu artystycznym i przedstawiają tak często sam Kazimierz Dolny.

Czas na tworzenie i przesyłanie fotografii jest do 4 maja, czyli do najbliższego poniedziałku – a do udziału w konkursie są zaproszeni wszyscy chętni, to znaczy dzieci, młodzież i dorośli. Później, w rolę jurorów wcielą się internauci, bo wszystkie przesłane prace będą opublikowane na muzealnym facebookowym profilu. Szczegółowy regulamin konkursu prezentuje na swojej stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskie.