Arytmetyka mentalna – uwolnij potencjał dziecka! Wkrótce w Puławach

      Możliwość komentowania Arytmetyka mentalna – uwolnij potencjał dziecka! Wkrótce w Puławach została wyłączona

Według badań umysł człowieka najintensywniej rozwija się pomiędzy 4 a 12 rokiem życia. Ten czas warto wykorzystać jak najlepiej – ale to nie oznacza, że pociechę trzeba zamknąć w bibliotece. Wszelka tego typu tresura zabija radość płynącą z nauki. Zresztą… każdy, kto przeszedł cykl edukacyjny w polskiej szkole, wie o czym mowa. W kontrze do nieefektywnego systemu mozolnego wkuwania sukcesy święci, także w Polsce, metoda Arytmetyki Mentalnej.

Wciąż pokutuje mit dziecka-geniusza. Takiego, które jako dwulatek umiało czytać i rachować, w wieku siedmiu lat recytowało na wyrywki Encyklopedię Brittanicę, a na studia poszło zaraz po pierwszej komunii. Innymi słowy – dziecko z innej planety, jedno na milion. Tymczasem, co twórcy Arytmetyki Mentalnej udowadniają swoją pracą, potencjał drzemiący w każdym młodym człowieku jest absolutnie ogromny. I nieważne, czy wcześniej przypisano mu dysleksję, czy dyskalkulię. Potencjał wystarczy uwolnić.

Co jest do tego potrzebne? Metoda, która pozwala na harmonijny rozwój umysłu, tak angażująca, że w gruncie rzeczy jest zabawą, a motywacja wytwarza się samoistnie. Taką właśnie metodą jest Arytmetyka Mentalna. Wykorzystuje ona do nauki arytmetyki japońskie liczydło Soroban, które w Japonii oraz w wielu krajach azjatyckich stanowi fundament nauki rachowania. Arytmetyka Mentalna sięgnęła po tę sprawdzoną technikę i rozwinęła ją do wieloaspektowej metody.

W Arytmetyce Mentalnej fizyczne liczydło z czasem zostaje zastąpione przez wyobrażone. To istotne, gdyż wizualizacja symboli oraz obrazów liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając pełną synchronizację i stymulację sieci neuronowych. Efekty zajęć Arytmetyki Mentalnej przychodzą bardzo szybko. Dzieci po kilku miesiącach zajęć lepiej radzą sobie w szkole, wzrasta ich poziom koncentracji. Co istotne, dzieci traktują zajęcia jak zabawę. Zresztą, wystarczy rzucić okiem na opinie rodziców zamieszczane w Internecie.

 

Arytmetyka Mentalna wspiera rozwój wyobraźni i pamięci. U uczniów podnoszą się kompetencje logiczne i analityczne. Ma to przełożenie na szereg dziedzin życia, choćby na postęp w nauce języków obcych. W naszym kraju pionierem zajęć z Arytmetyki Mentalnej jest Akademia Rozwoju Intelektualnego AMAKids Polska, która stanowi filię największej tego typu akademii w Europie. Akademia, dzięki ustawicznemu rozwojowi swoich innowacyjnych programów, uchodzi za lidera tej metodologii. AMAKids to dopracowane i przemyślane narzędzia dla dzieci – platforma online do ćwiczeń, aplikacja mobilna czy podręczniki z rozszerzoną rzeczywistością.

AMAKids współpracuje ze szkołami publicznymi i prywatnymi na terenie całego kraju. Jedną z takich placówek jest AMAKids Białołęka. Trener białołęckiej placówki, Dominik Kniołek, tak mówi o swoich zajęciach: „Wielu nauczycieli ze szkół publicznych narzeka na brak zaangażowania uczniów. Tymczasem na Arytmetyce Mentalnej dzieciaki aż rwą się do rozwiązywania zadań. Mój wniosek jest taki, że to system edukacji publicznej jest problemem. Bo na pewno nie dzieci”.

Zajęcia z Arytmetyki Mentalnej wkrótce zagoszczą w Puławach. AMAKids zawita do szkoły językowej Early Stage, pod dwoma adresami: Leśna 27 i Sikorskiego 1A (na osiedlu Górna Niwa). W sprawie zajęć można dzwonić pod numer: 888 333 843, osoba kontaktowa to Karolina Mokijewska. Więcej informacji oraz zapisy na www.amakids.pl.


materiał sponsorowany

Źródło zdjęć: AMA KIDS