Nasze AZOTY bardzo pomogą ośrodkom zdrowia

      Możliwość komentowania Nasze AZOTY bardzo pomogą ośrodkom zdrowia została wyłączona

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. także wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Zarząd spółki postanowił, że tym realnym wsparciem „Azotów” będzie pomoc finansowa.

Darowizna w postaci 750 tysięcy złotych trafi do dwóch puławskich instytucji które, jak mówi prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Anna Zarzycka-Rzepecka, „stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem”.

Puławski szpital, który od kilkunastu dni jest jednym w województwie lubelskim, jednoimiennym szpitalem zakaźnym, dostanie nowoczesny ambulans – taki, którym będą mogły być przewożone osoby zakażone albo wykazujące objawy choroby COVID-19. Dyrektor szpitala, Piotr Rybak, podkreśla że specjalistyczna karetka zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Darowiznę na zakup ważnych urządzeń i akcesoriów dostanie także puławski Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. gen. Karola Kaczkowskiego. Tutejsze laboratorium będzie w stanie wykonywać nawet 350 testów wykrywających koronawirusa na dobę.

Dodajmy, że wszystkie działania Grupy Azoty są konsultowane w Ministerstwem Zdrowia i z Ministerstwem Aktywów Państwowych.