Babciu, dziadku, uważajcie na siebie!

      Możliwość komentowania Babciu, dziadku, uważajcie na siebie! została wyłączona

Za nami Dni Babci i Dziadka – to był czas miłych spotkań, a dla dzieci z naszego regionu także czas specjalnych występów, przygotowanych z myślą o najbliższych.

Tak było również w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Zwoleniu – ale tu pojawili się jeszcze dość nieoczekiwani goście. Tuż po występie przedszkolaków, przed publicznością seniorów stanęli policjanci – żeby porozmawiać ze starszymi mieszkańcami Zwolenia o bezpieczeństwie.

Przypomnieli babciom i dziadkom, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich każdego dnia, a mówili między innymi o tym, jak ustrzec się przed stratą oszczędności. Przestrzegali, że trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do różnego rodzaju umów, drogich zakupów czy pożyczek – bo coś, co wydaje się okazją, może być tak naprawdę próbą wyłudzenia pieniędzy. Sporo mówili też o telefonicznych oszustwach, które wciąż się zdarzają – policjanci opowiedzieli o przypadkach oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na prokuratora” i podobnych sytuacjach, z jakimi się spotkali.

Miejmy nadzieję, że takie profilaktyczne spotkania sprawią, że w naszym regionie będzie coraz mniej oszukanych seniorów.

Źródło zdjęcia: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wzw/aktualnosci/37540,Policjanci-z-seniorami.html, fot. Krzysztof Gregorczyk