Bardzo ważny remont już wkrótce w naszym powiecie

      Możliwość komentowania Bardzo ważny remont już wkrótce w naszym powiecie została wyłączona

Tutaj bardzo potrzebnego remontu doczeka się wkrótce sieć energetyczna, która dostarcza prąd od ponad 70 lat.

Linia 110 kV relacji Nałęczów-Klementowice-Puławy-Rudy, to główne źródło prądu dla tej części powiatu puławskiego: dla miasta i gminy Nałęczów oraz dla gmin Kurów, Końskowola i Wąwolnica. Dwie linie energetyczne powstały tu jeszcze w latach 50. XX wieku, dlatego czas już wymienić zużyte słupy i przewody na nowe. Zmodernizowana sieć będzie bezpieczniejsza, poza tym zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii – i wiadomo, że nowa linia energetyczna będzie wytyczona na tej samej trasie, co poprzednia. Całe zadanie będzie wykonywane na zlecenie dostawcy energii elektrycznej, czyli firmy PGE Dystrybucja.

Zanim rozpoczną się konkretne prace, odbędą się rozmowy z właścicielami tych nieruchomości, które znajdują się tuż przy starej linii. Te rozmowy przeprowadzi firma ELTEL Networks, która skontaktuje się z mieszkańcami gminy listownie albo prosząc o bezpośrednie spotkania. 

Tymczasem każdy, kto ma jakieś pytania związane z tą sprawą, może zadzwonić pod numer 609 144 096 i poprosić o rozmowę z Justyną Cebulą. Taki telefon można wykonać w dni robocze, od 8.00 do 16.00.

Poza tym, przygotowano także specjalny folder informacyjny, w którym sprawa przebudowy linii energetycznej jest bardzo szczegółowo omówiona i może rozwiać niektóre wątpliwości. Te materiały, opublikowano jako “List do mieszkańców”: żeby je obejrzeć, wystarczy kliknąć TUTAJ.