Będzie ciepło i ekologicznie – w dwóch szkołach i w Domu Pomocy Społecznej

Wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by już wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie oraz podopieczni ośrodka w Rososzy, mogli korzystać z odnowionych budynków.

Remont obejmuje ich aż 5, bo przy dęblińskiej szkole zajęto się jeszcze internatem i budynkiem warsztatów. Jak zaznacza starosta rycki, to już półmetek tych ważnych termomodernizacji, a podczas przeprowadzonych już, częściowych odbiorów technicznych, przekonano się że wszystko idzie jak należy. Dodaje też, że niestety wszystkie te budynki były bardzo zaniedbane, nie były remontowane od lat. Teraz, modernizację przeprowadza tam kilku wykonawców: docieplają ściany i dach, wstawiają nowe, szczelne okna i drzwi, wymieniają też oświetlenie na energooszczędne. Budynki szkół i Domu Pomocy Społecznej będą nie tylko cieplejsze, ale i zaczną korzystać z odnawialnych źródeł energii – dzięki nowym instalacjom sanitarnym.

Wysokie koszty robót pokrywa w całości wsparcie pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Ocieplenie samej dęblińskiej szkoły to koszt ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych.

 

 

Źródło zdjęć: https://www.ryki.powiat.pl/aktualnosci/n,76872,termomodernizacja-szkol-powiatowych-i-domu-pomocy-spolecznej-ruszyla-pelna-para.html

Dodaj komentarz