Będzie gazociąg, a wcześniej – wizje lokalne i badanie terenu

      Możliwość komentowania Będzie gazociąg, a wcześniej – wizje lokalne i badanie terenu została wyłączona

Trwają przygotowania do budowy ostatniego odcinka gazociągu Gustorzyn-Wronów. Te właściwe prace ruszą już w przyszłym roku kalendarzowym. W efekcie, gaz płynący z Kujaw dotrze aż do gminy Końskowola.

Jednak zanim rozpocznie się budowa gazociągu, potrzebne są stosowne przygotowania. W gminach, które leżą na ziemi kozienickiej, a także w puławskiej gminie Żyrzyn, rozpoczęły się już wizje lokalne i sporządzanie protokołów, które opisują aktualny stan nieruchomości. O tych działaniach informuje spółka GAZ-SYSTEM.

A dla mieszkańców gmin Puławy i Końskowola jest na razie jeszcze inne ogłoszenie. Fundacja Ab Terra przeprowadzi na trasie planowanego gazociągu niezbędne badania archeologiczne. Będą one prowadzone metodą Archeologicznego Zdjęcia Polski, a to znaczy, że nie będą potrzebne żadne ingerencje w powierzchnię gruntu – wystarczy obserwacja terenu. Mimo tego, fundacja musi mieć pozwolenia na działanie i w tej sprawie może się już kontaktować z właścicielami albo użytkownikami wieczystymi lokalnych nieruchomości. W najbliższym czasie mieszkańcy mogą spodziewać się wiadomości w tej sprawie.

Trzeci odcinek nowego gazociągu będzie konstrukcją, która pobiegnie z Rawy Mazowieckiej do Wronowa. Te prace będą prowadzone w 15 gminach, a w naszym regionie będą to gminy: Głowaczów, Kozienice, Sieciechów, Gniewoszów, Żyrzyn, Puławy i Końskowola.