Będzie smacznie i kolorowo – na pierwszej konferencji Kół Gospodyń Wiejskich

      Możliwość komentowania Będzie smacznie i kolorowo – na pierwszej konferencji Kół Gospodyń Wiejskich została wyłączona

Tradycja, zdrowa żywność, a nawet ochrona środowiska: takie tematy pojawią się podczas pierwszej konferencji Koła Gospodyń Wiejskich, która już w tę niedzielę odbędzie się w Poniatowej.

To będzie wyjątkowe niedzielne popołudnie, pełne przede wszystkim polskich, regionalnych smaków. Koła Gospodyń Wiejskich z całego województwa lubelskiego są bowiem zaproszone do udziału w konkursach kulinarnych – konferencyjne jury wybierze najsmaczniejszą potrawę regionalną, przygotowaną na podstawie lokalnych, ekologicznych roślin. Orzeknie też, które Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało najlepszy domowy chleb, upieczony zgodnie z tradycyjnymi przepisami. Poza lubelskimi smakami, konkurować będą także stoiska, pełne regionalnych wyrobów.

Całe to wydarzenie rozpocznie Msza Święta, odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej, a po 13.00 zebrani przejdą już na miejski plac przy ulicy Brzozowej. Tu na początek zabiorą głos zaproszeni goście, a tuż po 14.00 przyjdzie czas na konkursowe prezentacje, degustacje potraw i rozwiązywanie wszystkich zaplanowanych konkursów.

Na pierwszą konferencję Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają burmistrz Poniatowej, Paweł Karczmarczyk i Koło Gospodyń Wiejskich w Zofiance. Szczegółowe regulaminy niedzielnych konkursów kulinarnych są zamieszczone na stronie internetowej poniatowskiego Urzędu Miasta.

Źródło zdjęcia: http://um.poniatowa.pl/aktualnosci-wpisy/zaproszenie-na-pierwsza-konferencje-kgw-w-poniatowej/