Będzie widniej i bardziej ekologicznie w gminie Nałęczów

      Możliwość komentowania Będzie widniej i bardziej ekologicznie w gminie Nałęczów została wyłączona

Po zmroku bezpieczna droga to dobrze oświetlona droga. Włodarze gmin naszego regionu mają tego świadomość, dlatego dokładają starań, żeby unowocześnić istniejące sieci. A przy okazji wybierają rozwiązania korzystne dla środowiska.

Władze Nałęczowa chcą gruntownie zmodernizować oświetlenie uliczne w niemal całej gminie – i rozświetlić odcinki trzech dróg powiatowych oraz jednej gminnej, przy których jak dotąd nie ma słupów oświetleniowych. Zwycięska firma zajmie się demontażem ponad 1100 starych lamp i zainstalowaniem nowych opraw z żarówkami LED. Zajmie się także budową zupełnie nowych linii, dzięki którym po zmroku będzie widno przy drogach biegnących przez Sadurki, Piotrowice i Drzewce Kolonię.

Przetarg w tej sprawie już ogłoszono – nałęczowski ratusz poczeka na oferty do 4 lutego. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w pierwszym terminie, 1216 ekologicznych lamp LED może zacząć działać na terenie gminy późną jesienią tego roku. Wykonawca będzie miał czas na wywiązanie się ze zlecenia do końca października.

Przedsięwzięcie jest ogromne i bardzo ważne dla włodarzy gminy. Uda się je zrealizować dzięki unijnej dotacji w wysokości ponad 3 milionów złotych. Podobną modernizację, dzięki dofinansowaniu z tego samego źródła, ma już za sobą gmina Puławy, oświetlenie wymienia także gmina Kazimierz Dolny.

Kazimierz Dolny rozświetla się na nowo

W gminie Puławy będzie widniej i bezpieczniej