Bezpłatne, ważne szczepienia dla dziewczynek z Puław!

      Możliwość komentowania Bezpłatne, ważne szczepienia dla dziewczynek z Puław! została wyłączona

Wirus brodawczaka ludzkiego to drobnoustrój odpowiedzialny za to, że kobiety chorują na raka szyjki macicy. W tym przypadku, jedną z form profilaktyki nowotworowej jest bronienie się przed patogenem, który wywołuje w organizmie stan przedrakowy.

Co roku, bardzo młode mieszkanki Puław mają szansę uodpornić się na wirusa HPV, dzięki szczepieniom finansowanym z miejskiego budżetu. Tym razem to propozycja dla tych dziewczynek, które urodziły się w 2008 roku, mieszkają w Puławach i chodzą tu do szkoły.

Żeby dziecko mogło skorzystać z bezpłatnego szczepienia, rodzice muszą wypełnić specjalny formularz – można go dostać w rejestracjach Medicalu i w sekretariatach szkół podstawowych albo wydrukować ze strony internetowej. Wypełnione i podpisane druki trzeba złożyć w tych samych placówkach albo wysłać pocztą elektroniczną na adres: f1.rejestracja@zozmedical.com.pl.

Później wystarczy zjawić się na umówioną wizytę w Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medical” przy ulicy Kruka 2 – bo w tym roku to właśnie tutaj są prowadzone puławskie szczepienia przeciwko wirusowi HPV.