Biało-czerwona wstęga już przecięta!

      Możliwość komentowania Biało-czerwona wstęga już przecięta! została wyłączona

Zwoleńscy seniorzy, którzy potrzebują dziennej opieki, już wiedzą gdzie mogą ją  tysięcy złotych, a 300 znaleźć.

Od końca ubiegłego tygodnia oficjalnie działa Dzienny Dom Senior+  w Zwoleniu. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, między innymi burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima i starosta zwoleński, Stefan Bernaciak. Ale zjawili się także koordynator programu Senior +, Sylwia Boratyńska oraz wicewojewoda mazowiecki, Artur Standowicz – który podkreślił, że zwoleński dom dla seniorów to największa tego rodzaju inwestycja w całym województwie.

Przypomnijmy, że ośrodek zorganizowano w wyremontowanym budynku, leżącym na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Środki finansowe, potrzebne na modernizację i wyposażenie placówki zdobyły lokalne władze: w sumie całe przedsięwzięcie kosztowało 911 tysięcy złotych, przy czym 300 tysięcy pozyskano od Ministerstwa Rodziny.

Dzienny Dom Senior+ to teraz miejsce, w którym starsi mieszkańcy Zwolenia mogą się spotykać i znaleźć potrzebne im wsparcie. Czekają tu na nich ciepłe posiłki, zajęcia edukacyjne i terapeutyczne oraz wsparcie specjalistów. Jak dotąd, ośrodek ma pod opieką prawie 30 pensjonariuszy.

 

Źródło zdjęcia: www.zwolen.pl