Biegowe wyzwania już w ten weekend w Puławach

      Możliwość komentowania Biegowe wyzwania już w ten weekend w Puławach została wyłączona

W najbliższy weekend w Puławach nie zabraknie sportowych emocji. To wszystko za sprawą Biegu Zielonych Sznurowadeł i Biegu Tropem Wilczym – pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pierwszy bieg, 14. sierpnia to półmaraton, większość trasy wytyczona jest wzdłuż Wisły, po trasie rowerowej. Start o godzinie 10:00 z MARINY i tam też będzie zlokalizowana meta.

Kolejny dzień, czyli niedziela 15. sierpnia to trzy symboliczne trasy. Dla kogo przeznaczony będzie ten bieg? Wyjaśnia Maryla Miłek prezes „Fundacji Bezmiar”:

 

Bieg na 5 kilometrów wystartuje o 12:00 ze Stadionu MOSiR, dalej przez pobliski las i z powrotem na stadion. Kolejne krótsze biegi będą już tylko na stadionie. Atmosfera będzie elegancka, jednak bez zbytniego napięcia, chodzi przede wszystkim o pamięć dla poległych za wolność kraju.

Na przybyłych będzie czekać wiele niespodzianek. Ale o tym trzeba przekonać się osobiście, na miejscu. Zapisy będą możliwe jeszcze w samą niedzielę. Dodatkowo 15. sierpnia, na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich o godzinie 10:00 rozpoczną się uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Po szczegóły kliknij TUTAJ