Budowa gazociągu może przynieść utrudnienia na lokalnych drogach

      Możliwość komentowania Budowa gazociągu może przynieść utrudnienia na lokalnych drogach została wyłączona

W naszym regionie od kilku miesięcy trwają prace przy budowie nowego gazociągu. Teraz wchodzą w nową fazę – i mogą spowodować pewne utrudnienia na lokalnych drogach.


Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. realizuje ostatnią część przedsięwzięcia, jaką jest budowa gazociągu Gustorzyn-Wronów. Ostatni odcinek, biegnący z Rawy Mazowieckiej do Wronowa, to największy etap tej inwestycji. Oś jego konstrukcji wyznaczono na obszarze 15 gmin położonych w trzech województwach. W naszym regionie są to gminy Głowaczów, Kozienice, Sieciechów, Gniewoszów, Puławy, Żyrzyn i Końskowola. O szczegółach całej inwestycji można przeczytać TUTAJ.

W najbliższym czasie właśnie na zachodnim krańcu Lubelszczyzny skoncentrują się wysiłki wykonawcy. Jak informują włodarze wiejskiej gminy Puławy, do końca lipca lokalnymi drogami będą transportowane rury, a w sierpniu i we wrześniu potrwa ich spawanie. Prace montażowe, układanie nowego gazociągu na wykopie, mogą zająć kolejne trzy miesiące, nawet do końca roku kalendarzowego.

Podobny tryb pracy zostanie wdrożony także w gminach Żyrzyn i Końskowola – tam również z lokalnych dróg będą regularnie korzystały pojazdy wykonawcy. Stąd apel, żeby w najbliższych tygodniach zachować szczególną ostrożność w pobliżu pasa montażowego.

Aktualnie, gaz który dociera do naszego regionu dostaje się tu dzięki instalacjom biegnącym z okolic Warszawy i Radomia. Wkrótce zostaną one odciążone – właśnie za sprawą nowego gazociągu, który zaczyna się na Kujawach. Zakończenie całej inwestycji i oddanie nowej instalacji do użytku ma nastąpić w ostatnim kwartale 2023 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: GAZ-SYSTEM, UG Puławy