Budowa nowego gazociągu ruszy jeszcze w tym miesiącu

      Możliwość komentowania Budowa nowego gazociągu ruszy jeszcze w tym miesiącu została wyłączona

Stworzenie trzeciego odcinka gazociągu Gustorzyn-Wronów, będzie największym etapem inwestycji, którą prowadzi Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Aktualnie, gaz który dociera do naszego regionu dostaje się tu dzięki instalacjom biegnącym z okolic Warszawy i Radomia. Wkrótce zostaną one odciążone – ponieważ powstanie tu odcinek zupełnie nowego gazociągu, który zaczyna się na Kujawach.

Ostatnia część gazociągu wysokiego ciśnienia pobiegnie z Rawy Mazowieckiej aż do Wronowa. Oś konstrukcji wyznaczono na obszarze 15 gmin położonych w trzech województwach. W naszym regionie będą to gminy Głowaczów, Kozienice, Sieciechów, Gniewoszów, Żyrzyn, Puławy i Końskowola.

Rozpoczęcie właściwych robót było planowane na początek przyszłego roku, ale przygotowania do inwestycji, czyli wizje lokalne i badania archeologiczne, przebiegły szybciej, niż się spodziewano. Inwestor poinformował już, że przystąpi do działania w rozpoczynającym się właśnie grudniu. Przewiduje, że wszystkie prace zakończą się w 2023 roku.

Do tego czasu w obrębie budowy trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, między innymi na pobliskich drogach, gdzie na pewno pojawi się więcej pojazdów wykonawcy prac. Więcej o całym projekcie można przeczytać TUTAJ.