BUDŻET OBYWATELSKI: Jak głosować?

      Możliwość komentowania BUDŻET OBYWATELSKI: Jak głosować? została wyłączona

To już ten czas – decydujemy, co zmieni się w naszym mieście, wybierając te projekty obywatelskie, które wydają nam się najciekawsze i najbardziej potrzebne. Ale jak przystąpić do głosowania?

Wszystko odbywa się w przestrzeni wirtualnej – do oddawania głosów na konkretne propozycje służy specjalny formularz, zamieszczony na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta. Właśnie dlatego, żeby zagłosować musimy usiąść przed komputerem. Jeśli nie przed własnym, to przed takim, który znajduje się filii Biblioteki Miejskiej, a jeszcze w tę środę (23 października) można usiąść przy specjalnym stanowisku w Urzędzie Miasta. Oczywiście do każdego z tych miejsc trzeba się udać w godzinach ich pracy.

Poza komputerem, podczas głosowania przyda nam się jeszcze telefon komórkowy – bo pierwsza czynność, jaką trzeba wykonać po otworzeniu formularza, to wpisanie swojego numeru telefonu. Po dosłownie kilku sekundach na wskazany numer zostaje przysłany kod weryfikacyjny, który będzie niezbędny, żeby przejść do kolejnej karty formularza. Wraz z kodem podajemy jeszcze imię, nazwisko i numer PESEL – a wszystko po to, by system odnotował, że konkretny puławianin wziął udział w głosowaniu.

Gdy już system przepuści nas dalej, zobaczymy listę projektów, które czekają na poparcie. Jedna osoba może wybrać 6 propozycji: 3 spośród „dużych projektów” i 3 spośród „małych projektów”, wyłącznie w tej konfiguracji. Każdy projekt jest oczywiście opisany, wystarczy kliknąć żeby poznać jego szczegóły. Po wybraniu pomysłów, na które chcemy oddać głosy, pozostaje zatwierdzić wszystko zielonym przyciskiem.

Głosowanie potrwa do najbliższego poniedziałku, 28 października, do 15.30. Do tego czasu można zastanawiać się nad tym, które projekty poprzeć – a mogą to robić osoby mieszkające w Puławach, które skończyły 16 lat. Pomysły, które zdobędą przynajmniej 100 głosów poparcia, zostaną zrealizowane w przyszłym roku, 2020.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło grafik: www.pulawy.eu