Burmistrz i starosta dali dobry przykład!

      Możliwość komentowania Burmistrz i starosta dali dobry przykład! została wyłączona

Pod koniec ubiegłego tygodnia opowiadaliśmy o ogólnopolskiej akcji #sadziMY, która zachęcała wszystkich do odbierania darmowych sadzonek drzew z lokalnych nadleśnictw. Leśnicy z całego kraju przygotowali w tym roku aż milion młodych dębów, lip, brzóz, jodeł, świerków czy sosen.

Drzewka były rozdawane także w wielu miejscowościach naszego regionu – i wiele z nich zapuściło tu korzenie w ciągu ostatnich dni. W miniony piątek Puławach można było odwiedzać tutejsze nadleśnictwo, a w Nałęczowie sadzonki rozdawali strażnicy miejscy, tuż przed budynkiem Urzędu Miasta. W ten weekend maleńkie drzewka zadomowiły się w niejednym ogrodzie.

Tymczasem w Opolu Lubelskim rękawy zakasali także burmistrz Sławomir Plis i starosta Dariusz Piotrowski – dzięki nim sadzonki przysłane z nadleśnictwa w Kraśniku zadomowiły się już w parku miejskim. Samorządowców sadzących drzewa dopingowali szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim.

Przypomnijmy, że całą akcję #sadziMY zainicjowała w ubiegłym roku polska Para Prezydencka. Z tej okazji leśnicy z całej Polski zapraszają do odbierania przygotowanych do posadzenia drzewek, a przy okazji popularyzują wiedzę o polskich lasach i opiekujących się nimi nadleśnictwach.

Źródło zdjęcia: Powiat Opolski – Facebook