Cała Polska w strefie czerwonej!

      Możliwość komentowania Cała Polska w strefie czerwonej! została wyłączona

To znaczy, że w naszym regionie do surowszych zasad bezpieczeństwa muszą się teraz dostosować mieszkańcy tych części naszego regionu, które jeszcze w tym tygodniu znajdowały się w strefie żółtej: chodzi o powiaty opolski, zwoleński i kozienicki.

Rozszerzenie strefy czerwonej na obszar całego kraju to kluczowa decyzja ogłoszona przez rząd, jednak to nie koniec – bo dotychczasowe zasady bezpieczeństwa zostaną jeszcze zaostrzone.

Wszystkie decyzje wejdą w życie w tę sobotę (24 października). Jak pokazały dane z ostatnich dni, liczba zakażonych osób cały czas rośnie, dlatego to takie ważne, żeby ograniczać ryzyko dalszego szerzenia się koronawirusa. Pomysły rządu to między innymi zamykanie lokali gastronomicznych i zatrzymywanie obywateli w domach. Przed wychodzeniem są przestrzegani seniorzy powyżej 70 roku życia, ale również dzieci i młodzież. Szczegółowe zasady nowych obostrzeń są zamieszczone na infografice.

 

W samym województwie lubelskim jest teraz blisko 5 tysięcy aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo 1206 odnotowano w Lublinie, a powiat puławski jest wciąż na niechlubnym trzecim miejscu z 311 zakażeniami. W powiecie ryckim zakażonych jest 107 osób, a w opolskim – 94.