CEZARY LIPSKI: Limity prędkości i pierwszeństwo na pasach – wyjaśniamy!

      Możliwość komentowania CEZARY LIPSKI: Limity prędkości i pierwszeństwo na pasach – wyjaśniamy! została wyłączona

Zanim przyjrzymy się temu jak wygląda od podstaw kurs na prawo jazdy kategorii B, powiemy sobie o zmianach w kodeksie Prawo o ruchu drogowym, bo od 1 czerwca sporo się zmieniło.

Te zmiany, konkretnie związane z ruchem pieszych, to przede wszystkim odpowiedź na zatrważające niekiedy statystyki, które nie stawiają nas w dobrym świetle.

Dziś, wspólnie z Cezarym Lipskim, właścicielem Ośrodka Szkolenia Kierowców Lipski, na antenie Radia Impuls rozpoczęliśmy nietypowy kurs na prawo jazdy. Najważniejszym pytaniem jest – co jest celem takiego kursu?

 

Jak już ustaliliśmy, zmiany związane z ruchem pieszych, które weszły w życie 1 czerwca – chyba możemy powiedzieć wprost, że były podyktowane poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. Powiedzieliśmy o obowiązkach kierujących, zatem jakie obowiązki ma pieszy?

 

Nowe przepisy mają także za zadanie ukrócić jazdę na zderzaku. Na drogach szybkiego ruchu, autostradach i ekspresówkach zaczęła obowiązywać bezpieczna odległość między pojazdami – wynosi połowę prędkości, z którą porusza się samochód. Zmianie uległ także nocny limit dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym – z 60 do 50 km/h. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

 

 

(fot. Lipski – Zdaj za pierwszym – OSK/fb)