CEZARY LIPSKI: zmiany w wysokości mandatów – czy potrzebne?

      Możliwość komentowania CEZARY LIPSKI: zmiany w wysokości mandatów – czy potrzebne? została wyłączona

Wyższe mandaty, dłuższa karencja punktów karnych, stawki OC powiązane z historią kierowcy – od grudnia szykują się spore zmiany dla zmotoryzowanych.

Powinniśmy zastanowić się nad celem wprowadzanych zmian. Przede wszystkim chodzi o radykalną zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń kierowców, co poskutkować ma poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. O wszystkim opowiada i wyjaśnia Cezary Lipski, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców – Lipski.

Posłuchaj o kontrowersjach związanych z maksymalnymi grzywnami. Czy zmiany zaprocentują od razu? Ile potrzebujemy czasu, aby nasze drogi były znacznie bezpieczniejsze? Czy winna jest infrastruktura?

 

Zaostrzą się przepisy dotyczące punktów karnych. Po zmianach ich maksymalna jednorazowa liczba może wynieść 15. Ustawodawca ma zamiar zmienić czas, w którym kierowca będzie je “trzymał” na swoim koncie.

 

Oprócz proponowanych zmianach w taryfikatorze mandatów pojawią się też te związane z polisą OC. Stawki mają być także powiązane z historią kierowcy. Zmianie muszą również ulec sposoby szkolenia w OSK, które często ukierunkowane są wyłącznie na pozytywne zakończenie państwowego egzaminu na prawo jazdy.

 

(fot. pixabay.com)