Chcesz mieć „odjechany” weekend? To zobacz, dlaczego?

Jeśli już widziałeś wszystko w naszym mieście i okolicy i Twoje dzieciaki kręcą nosem na kolejny spacer po kazimierskim Rynku, to może wsiądziesz w auto, weźmiesz ze sobą dzieciaki i dobry humor i w drogę po… „odjechany” weekend w Bałtowie!

Może tam być i trochę wesoło, i trochę poważnie, bo Bałtowski Kompleks Turystyczny to największy obiekt o charakterze naukowo – rozrywkowym w Polsce. Godzinę z minutami jazdy od Puław, Lublina czy Dęblina znajduje się jeden z trzech parków tematycznych stworzonych przez Stowarzyszenia Delta. Dwa pozostałe obiekty to kultowy już JuraPark Solec Kujawski (położony pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem) oraz Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie koło Opola.

Nie znaleziono galerii.

 

To teraz przeczytaj co Ciebie i Twoich najbliższych czeka, jeśli już odpalisz swoje auto i ruszysz w kierunku Bałtowa:

– JuraPark – park dinozaurów . Zajmuje obszar 3,5 ha. Ścieżka dydaktyczna wiedzie wśród ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Podzielona jest chronologicznie na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy poznać następujące po sobie gatunki zwierząt. Obok każdego modelu stoi tablica opisowa, z najważniejszymi informacjami na temat danego gatunku. Dinozaury w JuraParku wykonane są w naturalnych rozmiarach. Największym ulubieńcem dzieci jest oczywiście król dinozaurów – T-Rex oraz łagodny i sympatyczny avaceratops. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Park dinozaurów jest przygotowany do indywidualnego zwiedzania. Zalecamy jednak wspólne wyjście z przewodnikiem. Informacja o godzinach zwiedzania z obsługą przewodnika znajduje się w punkcie przewodnickim, tuż za bramą JuraParku.

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Muzeum Jurajskie – dwie sale muzealne wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata (skamieniałości i minerały). Większość z nich pochodzi z samodzielnych wypraw JuraPark Explorer Team’u.

– Prehistoryczne Oceanarium – głębia oceanu pokazana za pomocą trójwymiarowego przekazu. Wśród prezentowanych rekonstrukcji zobaczyć możemy m.in.: megalodona, mozazaura, liopleurodona, plezjozaura i wiele innych. Uwaga! Niektóre sceny mogą budzić silne emocje u małych dzieci.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Zwierzyniec Bałtowski – to safari zajmuje obszar około 60 hektarów. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska (żubry, jelenie, daniele, bydło szkockie, bydło watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Po terenie Zwierzyńca poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem. Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne). Tę część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Polska w Miniaturze – Historia zaklęta w murach zamków. Polska w Miniaturze to obszar o powierzchni ok. 1 hektara, uformowany na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi. 50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.Modele reprezentują ( w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Miniatury wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Zwiedzający poznają zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, zarówno wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie, zarówno gotycki „olbrzymy”, jak i filigranowe pałacyki.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Cinema 5D – Kino Emocji – dzięki nowoczesnej technologii widz staje się aktywnym uczestnikiem scen odgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

– Sabatówka – świat wiedźm i czarownic. Animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy każdego, bez względu na wiek. To jedyne miejsce, gdzie można dowiedzieć się jak przygotować tajemniczy eliksir na wszelkie dolegliwości i smutki.- Park Rozrywki – rozrywka dla całej rodziny, znajdują się tu takie urządzenia jak: karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami, automaty do gier i wiele innych.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, długość wyciągu wynosi 135 m, długość zjazdu – 382 m, maksymalna prędkość zjazdu – ok. 40 km/h. Prędkość wózka może być regulowana przez uczestnika w zależności od odwagi.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Strefa Wodna „Źródlana Wyspa” – dwa oczka wodne zasilane wodą z podziemnych źródełek, dmuchane zjeżdżalnie do basenów z wodą są doskonałym miejscem do ochłody i zabawy w upalne dni. w z wodą, leżaki i parasole zapewnią komfort.

– Skansen Pszczeli – na terenie skansenu możemy zapoznać się z różnymi formami uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Dowiemy się o wybitnym znaczeniu pszczół dla istnienia człowieka. Ci którzy dysponują dużą ilością czasu mogą również skorzystać ze zbawiennej roli domków do inhalacji powietrzem z ula.

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

– Kraina Koni – ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni. Ośrodek prowadzi również naukę jazdy na każdym stopniu zaawansowania. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.

Nie znaleziono galerii.

– Żydowski Jar – Zaginiony Świat Dinozaurów – spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie przy wysokich ścianach wąwozów napotykamy autentyczne tropy dinozaurów.Gościniec „Bałtowski Zapiecek” – tuż za rollercoasterem znajduje się nowo oddana restauracja. Szef kuchni poleca tradycyjne dania kuchni polskiej oraz niezwykłe kompozycje kuchni egzotycznej. Bogate menu dla dzieci i pyszne desery zachęcą do posiłku niejednego niejadka. Restauracja posiada swój park rozrywki oraz wewnętrzne sale zabaw.

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Mało??? nie wierzymy! To nie tylko weekendu nie wystarczy ale i tydzień może okazać się zbyt krótki. Przekonaj się sam. Do zobaczenia!

– artykuł sponsorowany –

One comment on “Chcesz mieć „odjechany” weekend? To zobacz, dlaczego?

Comments are closed.