Chcesz pomóc nałęczowskiej turystyce? Wtedy ratusz pomoże tobie

      Możliwość komentowania Chcesz pomóc nałęczowskiej turystyce? Wtedy ratusz pomoże tobie została wyłączona

Kto w tym roku pomoże zadbać o Nałęczów? Takie pytanie zadaje burmistrz tego miasta, ogłaszając nowy otwarty konkurs ofert.

Tym razem władze Nałęczowa czekają na zgłoszenia takich organizacji pozarządowych, które chciałyby zająć się kwestią turystyki na terenie gminy. Potrzebny jest po pierwsze ktoś, kto będzie prowadzić lokalny punkt informacji turystycznej, a po drugie chętni, którzy zajęliby się odnowieniem i dbaniem o małą architekturę turystyczną.

To znaczy, że do konkursu powinny zgłaszać się takie stowarzyszenia, które mają konkretne pomysły na to, w jaki sposób promować turystyczne walory Nałęczowa – chodzi między innymi o przygotowanie programów zwiedzania, które czekałyby na turystów, a także o zaplanowanie nałęczowskiego kalendarza imprez turystycznych. Zwycięzcy konkursu wzięliby na siebie nie tylko zorganizowanie takich atrakcji, ale też zadanie promowania tych zaplanowanych wydarzeń, między innymi w internecie.

Władze Nałęczowa chcą w tym roku przeznaczyć na zadania związane z lokalną turystyką w sumie 47 tysięcy złotych – konkretne kwoty z tej puli przyznają zwycięzcom konkursu.

Jest jeszcze trochę czasu, żeby przygotować zgłoszenia, bo wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta w Nałęczowie do 12 marca. Wzory dokumentów, potrzebnych do przygotowania zgłoszenia, można znaleźć na stronie internetowej nałęczowskiego ratusza.

Źródło zdjęcia: www.naleczow.pl