Chcesz rozwinąć swoje gospodarstwo? Możesz zdobyć dotację!

      Możliwość komentowania Chcesz rozwinąć swoje gospodarstwo? Możesz zdobyć dotację! została wyłączona

Bezzwrotna premia na dokonanie ważnych zmian w małym gospodarstwie rolnym – to propozycja jaką ma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Żeby ubiegać się o takie wsparcie, trzeba pracować na gruntach rolnych, liczących przynajmniej 1 hektar powierzchni – i czerpać dochody z produkcji rolniczej. Dotacja na restrukturyzację to propozycja dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoim gospodarstwie, myśląc o przyszłości i nowych wyzwaniach.

Do zdobycia jest 60 tysięcy złotych – ale większość tej kwoty trzeba zainwestować. Pieniądze można wydać na przykład w remont budynków, założenie nowych plantacji, dokupienie gruntów albo konkretnych stad zwierząt. Płatność nadejdzie w dwóch turach: druga część wypłaty dotrze do rolnika wtedy, gdy wykaże że realizuje zadeklarowany biznesplan.

Agencja zaczeka na wnioski do 29 maja. Można je składać osobiście, w regionalnych oddziałach, można skorzystać z pomocy pełnomocnika, który wrzuci wniosek do skrzynki podawczej albo zdecydować się na drogę elektroniczną. Więcej szczegółów jest TUTAJ.