Chcesz wybudować studnię, ale brak ci pieniędzy? Możesz starać się o dotację

      Możliwość komentowania Chcesz wybudować studnię, ale brak ci pieniędzy? Możesz starać się o dotację została wyłączona

Dobre wieści dla rolników, którzy chcieliby zadbać o lepsze nawodnienie swoich gospodarstw, ale ich plany wstrzymują zbyt małe oszczędności. Jest szansa, żeby zrealizować takie zamiary, dzięki specjalnej dotacji, czyli z pomocą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Każdy, kto posiada gospodarstwo rolne o powierzchni przynajmniej 1 hektara, ale nie większe niż 300 hektarów, może liczyć na pomoc w wybudowaniu oczka wodnego, studni albo takich zbiorników, które pomogą na przykład poić zwierzęta gospodarskie. W każdym przypadku chodzi o to, żeby utrzymujące się z produkcji rolnej gospodarstwo mogło zyskać własne ujęcie wody, potrzebne do codziennej pracy, do dbania między innymi o rośliny i zwierzęta.

Szczegółowe wytyczne, które precyzują kto może starać się o taką dotację, jakie dokumenty musi przedstawić i jakie plany może podjąć w sprawie swojej ziemi, są zamieszczone na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To kolejne podzadanie w ramach programu “Modernizacja Gospodarstw Rolnych”, z którego mogą skorzystać rolnicy także z naszego regionu.

Jednocześnie przypominamy, że regionalne oddziały i powiatowe biura Agencji znów przyjmują interesantów, a tam także można poznać wszystkie ważne szczegóły. Wnioski w sprawie wodnych inwestycji można składać do 20 lipca, jeszcze przez nieco ponad dwa miesiące.