Chorych przybywa – co z łóżkami?

      Możliwość komentowania Chorych przybywa – co z łóżkami? została wyłączona

Czy na terenie lubelszczyzny nie zabraknie szpitalnych łóżek, szczególnie teraz, gdy liczba chorych, którzy mają potwierdzony wynik dodatni zakażenia kornawirusem, wzrasta?

Do sytuacji odniósł się wojewoda lubelski Lech Sprawka:

 

W tej chwili na terenie woj. lubelskiego hospitalizowanych jest ok. 160 pacjentów. Natomiast łóżek w siedmiu szpitalach z oddziałami zakaźnymi jest około 210. To jest liczba łóżek liczona nie tylko na oddziałach zakaźnych, ale także w odpowiednich strefach na innych oddziałach.

Dodatkowo, szpital w Puławach ma kilkanaście wolnych łóżek dla pacjentów z SARS CoV-2. Jeśli będzie utrzymywała się tendencja wzrostu liczby osób zakażonych wymagających hospitalizacji, to w następnym tygodniu wojewoda rozpocznie procedurę rozwijania liczby łóżek.

Wojewoda lubelski nie wyklucza, że gdyby tendencja wzrostu osób hospitalizowanych utrzymywała się, to być może w niedługim czasie dojdziemy do stanu z marca 2020 roku, kiedy na terenie województwa lubelskiego mieliśmy ponad 500 łóżek zakaźnych. Przygotowana jest strategia postępowania i różne rozwiązania awaryjne.

 

(fot. pixabay.com)