A tam to dopiero seniorzy “śmigają po necie”

      Możliwość komentowania A tam to dopiero seniorzy “śmigają po necie” została wyłączona

Korzystanie z internetu, obsługiwanie komputerów i laptopów – to umiejętności, które trzeba mieć w dzisiejszych, coraz bardziej cyfrowych czasach. A jednak wśród nas jest wiele takich osób, które mają trudności w tym, żeby dotrzymać tempa tym nowoczesnym rozwiązaniom.

Właśnie dlatego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, od ponad 5 lat w różnych zakątkach naszego kraju prowadzono serie szkoleń, przygotowanych zwłaszcza z myślą o seniorach. Władze Zwolenia podsumowały już zajęcia, które przygotowano dla mieszkańców gminy – i wiadomo już, że w 26 kursach komputerowych wzięło udział ponad 300 osób. Podczas zajęć, korzystali z nowoczesnych laptopów z dotykowym ekranem, które kupiono dzięki wojewódzkiej dotacji w wysokości ponad 120 tysięcy złotych. Szkolenia miały różne tematy, a jak się okazało, mieszkańcy Zwolenia najchętniej uczyli się tego, jak poruszać się w mediach społecznościowych, jak wykorzystywać internet do załatwiania własnych spraw finansowych albo do rozwinięcia własnego biznesu.

Burmistrz Zwolenia podkreślił, że w tym zajęciach wzięło udział bardzo wiele osób liczących więcej niż 60 lat – i ocenił, że teraz na pewno będzie im łatwiej w codziennym, coraz bardziej nowoczesnym życiu.