Co ciekawego czeka w tym roku mieszkańców gminy Końskowola?

      Możliwość komentowania Co ciekawego czeka w tym roku mieszkańców gminy Końskowola? została wyłączona

Na ten temat wiele mówi rozwiązany niedawno drugi konkurs ofert, ogłoszony przez władze gminy. Wiemy już, jakim instytucjom zaufano, jakie projekty zatwierdzono i ile wyniosły dotacje dla poszczególnych laureatów konkursu.

18 tysięcy złotych z gminnego budżetu trafi do końskowolskiej parafii Znalezienia Krzyża Świętego i Św. Andrzeja Apostoła, która zadba o przygotowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Aż dwa projekty zrealizuje Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół „Radość” w Końskowoli: w sumie otrzyma dotację w wysokości 22 tysięcy złotych i dzięki temu wsparciu przygotuje dwa rodzaje zajęć i imprez integracyjnych, z myślą o niepełnosprawnych i starszych mieszkańcach gminy.

10 tysięcy złotych posłuży ochronie końskowolskich dóbr kultury, a to dzięki działalności Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „FARA KOŃSKOWOLSKA”.

Z kolei 2 tysiące złotych trafią do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp”, który działa w Zespole Szkół w Końskowoli – i dzięki tym pieniądzom będą tam organizowane zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci.

Jak słychać, gmina inwestuje przede wszystkim w dobre samopoczucie swoich mieszkańców – i właśnie oni mogą się spodziewać wielu miłych niespodzianek i ciekawych propozycji.