Co nowego na puławskim targowisku?

      Możliwość komentowania Co nowego na puławskim targowisku? została wyłączona

Dni targowe w Puławach nabiorą wkrótce nowych walorów – kończą się niezbędne przygotowania, dzięki którym i handlarze i klienci poczują się tu jeszcze bardziej komfortowo.

Puławski plac targowy przy ulicy Dęblińskiej nabrał już właściwego kształtu pod koniec minionego roku, gdy pojawiło się tu nowe zadaszenie. Jednak obiekt wymagał wielu zezwoleń na użytkowanie, co niestety, musiało potrwać. O szczegóły zapytaliśmy prezesa „Nieruchomości Puławskich” – Andrzeja Ryla:

 

Nowa część targowiska została wybudowana dzięki środkom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dlatego też pierwszeństwo w użytkowaniu mają producenci rolni i rolnicy ekologiczni, dla których także będą wydzielone odpowiednie stanowiska. Miasto uzyskało dofinansowanie, którego warunki wskazują na takie priorytetowe zasady.

Powstał też jeszcze jeden budynek, który jest zapleczem socjalnym. Do tej pory taki obiekt znajdował się w tymczasowym, wypożyczonym kontenerze. Nowe miejsce gwarantuje bezpieczeństwo i higienę użytkowania. Możliwe będzie także skorzystanie z prysznica czy z pokoju dla matki z dzieckiem.

Źródło zdjęcia: Redakcja/MG