Co pobiegnie przez Zwoleń, aż do zalewu?

      Możliwość komentowania Co pobiegnie przez Zwoleń, aż do zalewu? została wyłączona

W Zwoleniu coraz bardziej realnych kształtów nabierają plany budowy ścieżki dydaktyczno-ekologicznej. Ambitny pomysł zyskał kolejne wsparcie finansowe.

Ścieżka będzie rodzajem deptaka, przygotowanego dla spacerowiczów i rowerzystów. Pierwszy etap zadania zakłada, że ścieżka pobiegnie od ulicy 11. Listopada, między ulicami Kopernika i Bogusza do ulicy Perzyny, a następnie za kościołem przy ulicy Wyszyńskiego, aż do rzeki Zwoleńki. Tutaj mają pojawić się tarasy widokowe, a sama ścieżka rozwidli się – będzie można nią dotrzeć do Alei Jana Pawła II albo do stadionu miejskiego.

Jak już informowaliśmy, będzie to część dużej inwestycji, która ma się przyczynić do rozwoju lokalnej oferty turystycznej. W planach jest zagospodarowanie na nowo rozległych terenów w okolicy zwoleńskiego zalewu. Mogą pojawić się tu takie obiekty, jak kort tenisowy, pole biwakowe, a nawet park linowy. Snucie śmiałych planów umożliwia ogromna dotacja, jaką pozyskano dla tego projektu z Funduszu Polski Ład.

Budowa samej ścieżki dydaktyczno-ekologicznej pochłonie prawie 7 milionów złotych – i już wiadomo, że finansowe wsparcie w wysokości 4 milionów popłynie z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu