Co się pozmieniało w gminie Zwoleń?

      Możliwość komentowania Co się pozmieniało w gminie Zwoleń? została wyłączona

Dobiegły końca dwa remonty drogowe – udało się je dokończyć, mimo panującej pandemii. Teraz na tych trasach są już komfortowe warunki do jazdy i przy okazji można się czuć bezpieczniej.

W samym mieście skończyła się modernizacja ruchliwym odcinku, liczącym prawie 370 metrów ulicy Reja. Prace trwały tu od marca: przebudowano i odnowiono jezdnię, stworzono też nowe zjazdy do okolicznych posesji. Poza tym od podstaw zbudowano bardzo potrzebny chodnik. Trasa jest teraz bardziej przyjazna dla kierowców, ale nie tylko dla nich – korzystają z niej regularnie uczniowie zwoleńskiego liceum, również ci idący pieszo. Inwestycja kosztowała 221 tysięcy złotych, całą tę kwotę wyłożyły władze gminy.

 

Na lepsze zmienił się już także kilometrowy odcinek drogi ze Zwolenia do Podborka. To dobre wieści dla mieszkańców tej miejscowości i jeszcze Jasieńca Kolonii. Obie miejscowości łączy teraz zmodernizowana (szeroka na 3,5 metra), komfortowa droga. Na wyprofilowanym i podbudowanym podłożu leży beton asfaltowy, a jezdnię otaczają pobocza. Na ten remont gmina pozyskała dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego – nie musiała wykładać 206 tysięcy złotych, ale nieco ponad połowę tej kwoty.

Źródło zdjęć: UM w Zwoleniu