Co symbolizują białe wstążki? Policja tłumaczy

      Możliwość komentowania Co symbolizują białe wstążki? Policja tłumaczy została wyłączona

Niepozorna, biała wstążeczka, ma bardzo proste przesłanie: że ten kto ją nosi, mówi “nie” przemocy.

Na całym świecie, a także w Polsce i także w naszym regionie trwa kampania, zatytułowana jako „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Akcja rozpoczęła się 25 listopada, w Dniu Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a zakończy się 10 grudnia, czyli wtedy gdy będziemy obchodzić Dzień Praw Człowieka. 

Cały ten czas wykorzystuje między innymi policja, żeby prowadzić specjalne akcje informacyjne. Symbolem Dni Przeciwko Przemocy jest biała wstążka – i to właśnie takie pamiątki zostają uczestnikom spotkań, organizowanych przez policję. Taka wstążka, przypięta do ubrania mężczyzny jest wyrazem tego, że ten człowiek sam wyrzeka się przemocy i że nie będzie obojętny, kiedy będzie świadkiem aktów przemocy. W naszym regionie spotkania związane z tą międzynarodową akcją są prowadzone na przykład w powiatach kozienickim i zwoleńskim. Policjanci odwiedzili dotąd między innymi uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu. Dodajmy, że kampania „Biała wstążka” jest co roku organizowana w 60 krajach na świecie.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/aktualnosci/35882,16-Dni-Przeciwko-Przemocy-ze-wzgledu-na-Plec.html; http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wzw/aktualnosci/35847,Kampania-quotBialej-Wstazkiquot.html, fot. asp. Krzysztof Gregorczyk