Co w przyszłym roku zmieni się w Opolu Lubelskim?

      Możliwość komentowania Co w przyszłym roku zmieni się w Opolu Lubelskim? została wyłączona

Swoje pomysły właśnie teraz mogą przedstawiać mieszkańcy całej gminy, bo władze ogłosiły początek konsultacji społecznych, związanych z Budżetem Obywatelskim na 2021 rok.

W ubiegły poniedziałek (3 sierpnia) zaczęto przyjmować projekty inwestycyjne – zainteresowani maja na to czas do 4 września. Już 18 września wszystkie złożone wnioski przejdą ocenę formalną (której dokona Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego), a między 5 a 16 października wszyscy mieszkańcy zagłosują na najciekawsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty poznamy 2 listopada: na ich realizację gmina przeznaczy tym razem 60 tysięcy złotych.

Ale jak ma się ogłoszenie tych konsultacji do niedawnego apelu burmistrza, by zjawiać się w opolskim ratuszu tylko w razie konieczności? Jak się dowiedzieliśmy, formularze zgłoszeniowe można składać w Punkcie Obsługi Klienta w opolskim Urzędzie Miasta (gdzie obsługa petentów odbywa się przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa), ale można je również przesłać pocztą. Z kolei każdy, kto ma jakieś pytania czy wątpliwości związane z Budżetem Obywatelskim, może zadzwonić do ratusza.

Poinformował nas o tym Waldemar Gogół, zastępca burmistrza Opola Lubelskiego. Dodał, że władze na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną, a mieszkańców niezmiennie proszą o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych.

My podpowiadamy jeszcze, że szczegółowe, przydatne informacje na temat nowej edycji opolskiego Budżetu Obywatelskiego są zawarte w regulaminie – a ten, wraz ze wzorami formularzy i oświadczeń, można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Opolu Lubelskim. Bezpośredni link jest TUTAJ.