Co z tegorocznym letnim festynem w Puławach?

      Możliwość komentowania Co z tegorocznym letnim festynem w Puławach? została wyłączona

Ratusz miasta ma dla mieszkańców przykrą wiadomość: puławianie niestety nie będą mieli okazji, żeby wspólnie pożegnać tegoroczne lato.

W zorganizowaniu dużej, plenerowej imprezy, przeszkodzi epidemia koronawirusa i związane z nią, nowe przepisy. Jak informują władze miasta, impreza mogłaby się odbyć, ale tylko dla 300 osób – bo tylko tyle mogłoby przebywać na terenie Mariny Puławy, w myśl obowiązujących rozporządzeń, wydanych przez Radę Ministrów.

W tej sytuacji władze zdecydowały, że zrezygnują z przygotowania festynu – zwłaszcza, że planowano zaprosić do udziału w koncercie Michała Szpaka, gwiazdę na którą czeka wielu puławian, znacznie więcej, niż przepisowe 300 osób. Ratusz tłumaczy, że woli zainwestować w organizację takiej imprezy, która spełni oczekiwania mieszkańców, a obecnie cały plan musiałby zostać poważnie okrojony. Dodaje, że oczywiście nie bez znaczenia jest tu także troska o bezpieczeństwo puławian, w dobie trwającej epidemii.

Tym samym, piknik „Pożegnanie Lata” podzieli los „Dni Puław”, które z podobnych powodów nie odbyły się na przełomie wiosny i lata. A jeśli władze ponownie zaplanują koncert Michała Szpaka – będą o tym na bieżąco informować.