Co z tegorocznymi Pierwszymi Komuniami?

      Możliwość komentowania Co z tegorocznymi Pierwszymi Komuniami? została wyłączona

Dotychczas wprowadzone obostrzenia, nastawione na zapobieganie szerzeniu się koronawirusa w naszym kraju, zostały utrzymane: a czas ich obowiązywania został przedłużony.

Pojawia się coraz więcej pytań, a wiele z nich dotyczy dzieci i młodzieży. Zarówno edukacji, jak i… zbliżających się komunii. Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Jak informują na swoich stronach parafie, w związku z pandemią koronawirusa, planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.

W diecezji zamojsko-lubaczowskiej tegoroczne pierwsze komunie przełożone zostały na inny termin: dzieci przystąpią do komunii w październiku. Na terenie archidiecezji lubelskiej nie zostały jeszcze podjęte wiążące decyzje. O tych będzie można mówić dopiero po Wielkanocy. Na ten moment nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie za miesiąc, dwa albo trzy, więc za wcześnie jest pytać o terminy. Zależne jest to również od dalszych decyzji dotyczących szkół i nauczania w tym roku. Najpewniej Pierwsze Komunie święte zostaną przełożone, jednak ostateczny głos w tej sprawie ma metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.