Co zgoda zbuduje na ziemi opolskiej?

      Możliwość komentowania Co zgoda zbuduje na ziemi opolskiej? została wyłączona

Dla nas to na razie sfera domysłów, ale samorządowcy pewnie mają już jakieś pomysły. Zmotywowały ich do tego możliwości, jakie otwiera dodatkowa pula unijnych dotacji.

Gminy Opole Lubelskie, Karczmiska, Chodel i Poniatowa łączą siły, żeby zdobyć unijne dotacje. Dla wspólnego dobra (i większych szans na zdobycie przydatnych dofinansowań) cztery samorządy postanowiły współpracować w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. W ubiegłym tygodniu, w sali konferencyjnej opolskiego ratusza, podpisano już odpowiednie porozumienie. To kolejny krok po styczniowym podpisaniu listu intencyjnego w tej samej sprawie.

Teraz te opolskie gminy będą mieć na oku Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, czyli plany o dużym zasięgu – przerastające granice jednej gminy, a jednocześnie pożyteczne także dla sąsiednich samorządów. Dzięki podjętej współpracy, gminy mogą razem starać o zupełnie nowe unijne fundusze, przypisane do specjalnej puli środków. Wkrótce opolskie gminy udowodnią wszystkim, jak to zgoda buduje.

Źródło zdjęcia: Gmina Opole Lubelskie – Facebook