Co zmieni „Polski Ład” na ziemi opolskiej?

      Możliwość komentowania Co zmieni „Polski Ład” na ziemi opolskiej? została wyłączona

Wszystkie samorządy, które otrzymały dotacje z Programu Inwestycji Strategicznych, planują już realizowanie swoich zamiarów. Co szykuje się w całym powiecie opolskim?

Składając wnioski o dofinansowania z tego rządowego funduszu, opolskie starostwo postanowiło zdobyć zabezpieczenie, które pozwoli kontynuować gruntowne remonty powiatowych dróg – i właśnie na to wyda przyznane 15 milionów złotych.

Gminie Opole Lubelskie przyznano ponad 9 milionów złotych – jak enigmatycznie głosił tytuł projektu, „na inwestycje budowlane i remontowe”. Władze zdradziły już, czym zamierzają się zająć dzięki temu zastrzykowi pieniędzy. Zbudowana zostanie nowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Skokowie. Modernizacje czekają świetlice wiejskie w Pusznie Godowskim, Niezdowie, Zadolu, Nowych Komaszycach i Kamionce. W Opolu Lubelskim przebudowa czeka Miejskie Przedszkole nr 5, a także budynek przy ulicy Podzamcze, w którym pojawią się mieszkania komunalne. Wszystkie te gminne zadania będą kosztowały 10,5 miliona złotych.

 

Blisko 10 milionów złotych powędruje do gminy Poniatowa – i wesprze rozpoczęte już, wielkie inwestycje, dotyczące lokalnej turystyki i rekreacji. Blisko 6 milionów pomoże zrewitalizować centrum miasta, a konkretnie teren przy zbiorniku wodnym. Natomiast niemal 4 miliony złotych przydadzą się do sfinansowania budowy kilku sal gimnastycznych, w miejscowościach Kowala Druga, Niezabitów, Dąbrowa Wronowska oraz Poniatowa – Kolonia, gmina Poniatowa.

Wsparcie z funduszu powędruje jeszcze do czterech gmin, a będzie to w sumie około 10 milionów złotych. W gminie Wilków i Karczmiska uda się przebudować gminne drogi, w Józefowie nad Wisłą rozrośnie się budynek Gminnego Centrum Kultury, a w gminie Łaziska remonty czekają stacje wodociągowe oraz wiejską świetlicę w miejscowości Zgoda.