Co zmienić w Puławach? Mieszkańcy mają 47 pomysłów

      Możliwość komentowania Co zmienić w Puławach? Mieszkańcy mają 47 pomysłów została wyłączona

Puławski Budżet Obywatelski wchodzi w nową fazę – w Urzędzie Miasta zakończono zbieranie projektów i rozpoczęto ich weryfikację.

Puławianie zgłosili tym razem 47 pomysłów, ale dopiero za półtora miesiąca okaże się, ile z nich zostanie dopuszczonych do etapu głosowania. Na razie opiniowaniem zajmuje się powołany do tego zespół – i będzie pracować na dokumentami do 18 sierpnia. Później wnioski trafią do Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, która będzie mieć ostatnie słowo w sprawie każdego otrzymanego projektu.

Wśród propozycji jest wiele projektów ekologicznych, dotyczących jakości powietrza czy retencji deszczówki. Kilka dotyczy bezpieczeństwa na drogach albo kursowania emek. Niektórzy wnioskodawcy upomnieli się o stworzenie nowych placów zabaw dla dzieci, ale jest i projekt dotyczący placu zabaw dla… dorosłych. Są wnioski, które mogą spodobać się miłośnikom zwierząt, aktywnym puławianom albo miłośnikom historii miasta. Powrócił pomysł wybudowania pomnika księżnej Izabeli Czartoryskiej, a nowością są projekty dotyczące uatrakcyjnienia Pałacu Marynki. Pełny zbiór tegorocznych pomysłów puławian jest do znalezienia TUTAJ.

Lista projektów, które przejdą zwycięsko weryfikację w Urzędzie Miasta, zostanie ogłoszona 10 września. Głosowanie mieszkańców zaplanowano na tydzień, który potrwa od 21 do 28 września.