Coraz bliżej końca ważnego remontu w Borowej

      Możliwość komentowania Coraz bliżej końca ważnego remontu w Borowej została wyłączona

Na całej Lubelszczyźnie postępują modernizacje dróg wojewódzkich. Ta, która zmienia się właśnie w Borowej, wkrótce bardzo ułatwi życie kierowcom.

Jeszcze tej jesieni będzie można jeździć samochodem ze stacji kolejowej w Zarzece do miejscowości Borowa. Prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 840 w powiecie puławskim postępują zgodnie z planem – i mają się zakończyć w drugiej połowie listopada.

Drogowcy tworzą tu nową trasę, liczącą 1600 metrów. Ten odcinek połączy dwie drogi wojewódzkie: numery 840 i 801. Jego obecność bardzo usprawni lokalną komunikację. Przyda się nie tylko mieszkańcom, ale i wojsku, które regularnie podróżuje tędy do Dęblina.

Inwestycja jest warta ponad 2 miliony złotych, są w nią zaangażowane władze powiatu puławskiego i województwa lubelskiego. W tym tygodniu samorządowcy odwiedzili Borową, żeby sprawdzić jak postępują prace. Podczas tego spotkania marszałek województwa lubelskiego i starosta puławski dyskutowali o podobnych remontowych zamiarach względem drogi wojewódzkiej prowadzącej do Janowca.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach