Coś się zmieni w gminie Głowaczów

      Możliwość komentowania Coś się zmieni w gminie Głowaczów została wyłączona

Sporo lokalnych samorządów szykuje się już do realizacji projektów, które zdobyły dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na razie przede wszystkim świętują odniesione sukcesy.

W mazowieckiej części naszego regionu powody do radości i optymistycznych planów ma między innymi gmina Głowaczów. Tutaj trafi ponad półtora miliona złotych, a na spełnienie czekają dwa ważne dla mieszkańców projekty.

Pierwszy to budowa gminnej drogi, która połączy Miejską Dąbrowę i Kosny. Między tymi dwiema miejscowościami będzie można podróżować bardziej komfortowo, a także bezpieczniej – bo w ramach tego dofinansowanego zadania mieści się również montaż nowego oświetlenia ulicznego. Dotacja to 900 tysięcy złotych.

Drugi projekt to unowocześnienie stacji uzdatniania wody w Głowaczowie. Z pomocą 660 tysięcy złotych uda się zmodernizować ujęcie, z którego czysta, bieżąca woda dociera do kilku miejscowości: to sam Głowaczów, ale też Podmieście, Lipa, Helenów, Henryków, Leżenice i Cecylówka Głowaczowska.