COZL – nowoczesny szpital oddany do użytku

      Możliwość komentowania COZL – nowoczesny szpital oddany do użytku została wyłączona

15 czerwca, po upływie 23 miesięcy od podpisania umowy, odbyło się oficjalne przekazanie do użytkowania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W otwarciu szpitala brał udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda.

COZL to największy szpital tego typu na Lubelszczyźnie, który posiada kilkanaście oddziałów z wyspecjalizowanym sprzętem medycznym i profesjonalnym zespołem lekarzy i specjalistów. Ośrodek spełniania wysokie wymagania w opiece nad pacjentami walczącymi z chorobami nowotworowymi.

To jeden z najważniejszych obiektów nie tylko w województwie Lubelskim, ale i w Polsce wschodniej. Dzięki rozbudowie nowoczesny szpital będzie mógł leczyć ponad 500 osób. Jego budowa nie była jednak łatwa. O szczegółach mówi Michał Wrzosek rzecznik prasowy Budimex S.A

 

Wykonawca podjął się rozbiórki i postawienia na nowo bloku z częścią łóżkową, rozbudowy oddziału oraz przebudowy budynku radioterapii. Wartość podstawowa kontraktu realizowana przez Budimex to ponad 129 mln zł. Łączny koszt całej inwestycji wraz z niezbędnym wyposażeniem to blisko 550 mln zł.

COZL to jedna z kilku inwestycji realizowanych przez spółkę w Lublinie. Obecnie Budimex prowadzi także modernizację Parku Ludowego i rozbudowuje Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. W ramach tego kontraktu, w szpitalu powstanie m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria.

(fot. Budimex)