Czas na nowe Spotkania z Archeologią

      Możliwość komentowania Czas na nowe Spotkania z Archeologią została wyłączona

Grodzisko Żmijowiska zaczyna nowy sezon archeologiczny i tradycyjnie zaprasza do siebie wszystkich miłośników średniowiecznych ciekawostek.

Od tego piątku do najbliższej niedzieli (od 4 do 6 czerwca) skansen archeologiczny będzie czekać na wszystkich, którzy zechcą posiedzieć tu przy ognisku i posłuchać opowieści o odległej przeszłości. Archeolodzy i muzealnicy zaproszą też do dyskusji, a poza tym oprowadzą gości po wszystkich zakamarkach grodziska.

W tym roku program Spotkań oprze się na prelekcjach – i będą to opowieści o kulturze duchowej dawnych Słowian – będzie można posłuchać o ich wierzeniach, przedstawionych na przykład w kontekście ucztowania. Sami słuchacze będą mogli piec przy wspomnianym ognisku przekąski, które ze sobą przyniosą.

Miłośnicy skansenu archeologicznego pewnie pamiętają, że od lat otwarcie sezonu odbywało się na początku maja – w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, inauguracja opóźniła się o miesiąc, w związku z sytuacją epidemiczną. Pandemia wpłynęła oczywiście także na kształt przygotowanych propozycji – a szczegółowy plan tych Spotkań z Archeologią znajdziecie na facebooku Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.